PARY TANECZNE

Patrycja Cisowska i Jakub Grzybek

Kasia Chmielewska i Mateusz Kwaterko

Magda Skawińska i Michał Wójcik

Luiza i Marcelo Almiron

Piotr Woźniak

Beata Maia Gellert i Łukasz Wiśniewski 

 

Jakub Grzybek i Patrycja Cisowska

Profesjonalni tancerze Tanga Argentyńskiego, a także choreografowie tanga w 'Dancing with the Stars- Taniec z Gwiazdami'. Zwycięzcy Mistrzostw Europy w Tango Escenario (Londyn, 2014). Co roku odwiedzają Buenos Aires by pod okiem najlepszych Maestros rozwijać swoje umiejętności. Kilkukrotnie dawali pokazy na najbardziej kultowych milongach stolicy tanga- takich jak Salon Caning, Villa Malcolm czy La Baldosa. Występowali z międzynarodowymi orkiestrami takimi jak Argentyńska 'Orquesta Tipica El Afronte', Rosyjska 'Tango En Vivo' czy Polskimi muzykami -Bandonegro Tango Orquesta czy Barrio Loco. Są organizatorami największego festiwalu Tanga w stolicy 'Recuerdo'. Na codzień prowadzą kursy i lekcje w swoim studio 'Tango Art Factory' w centrum Warszawy.


 

              

Kasia Chmielewska i Mateusz Kwaterko


Profesjonalni tancerze tanga argentyńskiego, tańczący razem od 2003 roku. Uczyli się u najlepszych argentyńskich instruktorów w Buenos Aires w czasie pięciu intensywnych, półtoramiesięcznych treningów w Buenos Aires. Od 2007 roku prowadzą w Warszawie szkołę tanga Caminito. Występowali z zespołami Sentido del Tango, Sexteto Visceral i triem Rafała Grząki. Prowadzili warsztaty w wielu polskich miastach, jak również na Międzynarodowych festiwalach (Wilno, Ryga, czterokrotnie Alghero na Sardynii). Przygotowywali aktorów do tańca w reklamach, filmach i serialach (między innymi Jana Englerta w „Układzie warszawskim”). Organizowali warszawskie festiwale Warsaw Tango Weekend i Wawa Tango Fiesta. Prowadzą dwie regularne milongi: „Comme il Faut” i „Dzik”
www.caminito.pl

 

 

Magda Skawińska i Michał Wójcik

Magda tańczy tango od 2005 roku, Michał rok krócej. Na tangowym parkiecie spotkali się w 2009 roku, w kolejnym zaczęli wspólnie uczyć. Ważnym etapem ich rozwoju był intensywny pobyt w Buenos Aires, który przyniósł nowe spojrzenie na wspólny taniec. Podczas swojej tangowej drogi mieli szczęście pracować z wielu maestros, od guru tango nuevo Dany Frigoli do ikony tango salon Javiera Rodrigueza, ale największy wpływ na ich taniec i zrozumienie tanga mieli Sebastian Achaval i Roxana Suarez oraz Juan Martín Carrara i Stefanía Colina.
Zdaniem Magdy i Michała w tangu znacznie ważniejsze jest to, jak tańczymy, niż co tańczymy. A najważniejsza jest dla nich muzykalność, bo bez muzyki nie ma tańca, to ona jest powodem, dla którego tańczą i bazą, na której budują swój taniec. Od 2014 roku prowadzą w Warszawie własną szkołę tanga El Abrazo, są organizatorami sobotniej milongi "La Ronda" i maratonu tanga "Sueño de Varsovia".
www.elabrazo.pl

 

 

Luiza i Marcelo Almiron “LOS ALMIS”


To polsko-argentyńskie małżeństwo, które ma za sobą ogromne doświadczenie – zarówno w tangu argentyńskim, jak też innych formach tańca oraz technikach pracy z ciałem.

Mają ponad 25 LAT DOŚWIADCZENIA w tangu oraz nauczaniu!!!

To jedyna szkoła tanga w Warszawie, w której na stałe uczy Argentyńczyk pochodzący z Buenos Aires (Marcelo) - profesjonalny tancerz, choreograf i nauczyciel, który ma za sobą olbrzymie i wszechstronne doświadczenie, które wchłonął od najlepszych nauczycieli i maestros. Tańczył w show tangowych, wygrał 2 nagrodę na Mistrzostwach Świata w Tangu w 2002r. W życiu i pracy towarzyszy mu żona Luiza, która w Buenos Aires nie tylko uczyła się tego pięknego tańca ale także pracowała tam, ucząc tanga innych w jednej z najpopularniejszych tradycyjnych milong: w El Beso.

Proponują Wam tango argentyńskiego prosto z kolebki tanga z BUENOS AIRES - we wszystkich jego kolorach i odcieniach !!!

Marcelo Almiron tańczy tango od ponad 25 lat, Luiza Almiron od 18-stu. Marcelo zaczął tańczyć mając ok. 15 lat, Luiza jeszcze w szkole podstawowej. To doświadczeni pedagodzy. Ich metodyka nauczania łączy ich różne doświadczenia i scala w jedną unikalną całość to, co w nich wyjątkowe:
- korzenie argentyńskie Marcela i jego doświadczenie tangowe zaczerpnięte od tych, którzy już nie żyją jak i współczesnych maestros: mistrzów canyengue, tanga tradycyjnego/salon, milonguero, tango show (escenario), tango nuevo i milongi oraz doświadczenie w innych tańcach (salsa, taniec współczesny, jazz, break-dance oraz rock and roll)
- u Luizy – jej bogate doświadczenie taneczne (tango milonguero, tango salon, tango escenario, tango nuevo i milonga, taniec towarzyski, salsa, jazz, swing), pasję odkrywania tajemnicy ciała i psychiki (szkolenia i kursy pracy z ciałem i terapii tańcem i ruchem, studia psychologiczne) oraz ponad 20-letnie taneczne doświadczenie pedagogiczne zarówno z dziećmi jak i dorosłymi.

Ich taniec to kwintesencja tanga, to pasja, namiętność, to rozmowa na różnych poziomach.

Jedni z nielicznych par w Europie, które tańczą wszystkie style tanga, znają i umieją pokazać ich różnice i subtelne szczegóły:
Nie są im obce stare techniki tanga, czy też współczesne style i metody ruchu. Świetnie odnajdują się zarówno w tango milonguero czy starym canyengue jak i w tangu tradycyjnym, szeroko pojętym tango salon. Korzystają często z rozwiązań tango nuevo a także wzbogacają swój taniec o bardzo ekspresyjne tango show (tango escenario). Uwielbiają też tańczyć milongę. Prowadzą regularne kursy, warsztaty, specjalne seminaria oraz tańczą na wielu pokazach w Polsce i za granicą.

  

Piotr Woźniak

Nauczyciel ,tancerz, choreograf

Tańcem zajmuje się od 1992 roku. Swoją wiedzę na temat tanga argentyńskiego zdobywał u najlepszych nauczycieli w Buenos Aires podczas podróży w 2004 i 2007 roku, a także Paryżu, gdzie mieszkał w 2004 oraz Berlinie.

Jest instruktorem tanga argentyńskiego oraz modern jive. Był pomysłodawcą i organizatorem milongi Tango After Eight w PKiN. Była to pierwsza milonga w Warszawie z regularnymi koncertami tanga. Tworzył również milongę w Klubie Sotano, jedna z nielicznych milong z muzyką tango nuevo i altrenatywną. Występował także w Teatrze Syrena w „Tango Operita – Szare Kwiaty” z udziałem Katarzyny Groniec i Jacka Bończyka, w Teatrze Polonia u boku Krystyny Jandy w spektaklu pt. „Dancing” oraz w Teatrze Studio Buffo w monodramie Małgorzaty Zajączkowskiej pt. „Matematyka miłości”.

Brał udział w trasach koncertowych w kraju i za granicą zespołów Machina del Tango i Tangata Quintet. Był autorem choreografii tanga w programie „You Can Dance – Po prostu Tańcz” oraz współpracował z parami podczas realizacji „Tańca z Gwiazdami”. W latach 2011-2012 zdobył 6 tytułów mistrzowskich w turniejach rozgrywanych w Wielkiej Brytanii. Zwyciężał w stylu modern jive/ceroc w kategoriach: open, show case i aerials (unoszenia). W 2012 roku razem z Idą Zagrzejewską podczas Mistrzostw Europy w Rzymie zakwalifikowali się do półfinału.

Wykorzystując swoje długoletnie doświadczenie tancerza oraz predyspozycje pedagogiczne, Piotr Woźniak prowadzi liczne kursy tanga argentyńskiego oraz lekcje indywidualne, także on-line na portalu DanceBook. Jest pierwszym w Polsce instruktorem propagujących rozwój Pro-Am Dance System w stylu tango argentyńskie. Jako instruktor odznacza się dużym poczuciem humoru i z ogromną pasją przekazuje swoją wiedzę. Jego zdaniem tańczyć może każdy, a sam taniec jest naturalną potrzebą ekspresji.

A oto co sam sądzi o tangu:

Każdy z nas wręcz intuicyjnie wie czym jest tango, ale dla mnie to coś więcej niż taniec. Tango to ogromna kopalnia wiedzy na temat historii, kultury i obyczajów. To także „lustro” obnażające nasze słabości, a dla niektórych „drogowskaz” odkrywający ocean możliwości skrywany latami.

(tango.waw.pl)

  
Beata Maia Geller i Łukasz Wiśniewski

Łukasz - niezwykle utalentowany, przystojny, a zarazem skromny tancerz warszawskiej sceny tangowej. Mimo wciąż młodego wieku, ma za sobą ponad 7 lat nauki i setki kilometrów przetańczonych na parkietach Polski i Europy. Dawał pokazy na festiwalach tanga w Berlinie, w Grecji, na licznych koncertach w Polsce. Swoją pasją dzieli się na warsztatach, lekcjach prywatnych i regularnych kursach. W wolnych chwilach lubi pisać notki „o sobie”.
Maia
Wspaniała tancerka, animatorka, tangowa mama wielu polskich nauczycieli. Jej pięknemu tańczeniu dorównuje jedynie talent dydaktyczny, który przysparza jej nieprzerwanej rzeszy fanów. Nauczycielka tak rozchwytywana, że pisanie notki „o sobie” musi zlecać swojemu partnerowi – Łukaszowi. Tancerka, której taniec zabiera dech z piersi i tylko z litości zwraca go właścicielowi.
Na podstawie materiałów i zdjęć dostarczonych przez przedstawione pary.