Koncert i pokazy tanga

Bandonegro Tango Orquesta

Jest jedną z najlepszych a zarazem najmłodszych orkiestr tangowych w Europie.  Wyróżnia się świeżym brzmieniem wniesionym do świata tradycyjnego argentyńskiego tanga. Zespół powstał w 2010 roku w Polsce i od razu stał się rozpoznawalny w kraju i za granicą. Kamieniem milowym w karierze muzyków było wygranie w 2011 roku międzynarodowego konkursu „PIF Castelfidardo” we Włoszech, w kategorii muzyki Astora Piazzolli.

Orkiestra od kilku lat bierze udział w najważniejszych tangowych wydarzeniach w Europie. Występuje również na największych festiwalach takich jak: Nurnberg Tango Festival, Stockholm Tango Festival, Recuerdo Tango Festival Warsaw czy Bonner Tango Festival.

Bandonegro zostało stworzone przez czterech znakomitych muzyków młodego pokolenia, którzy swoją pasją, doskonałym wyczuciem stylu i gorącym temperamentem potrafią stworzyć klimat rodem z Buenos Aires. 

Tango, którego ojczyzną jest Argentyna miało także w Polsce lata świetności. W okresie międzywojennym ubiegłego wieku powstało wiele polskich kompozycji tego popularnego stylu. 

Bandonegro w swojej twórczości również nawiązuje do tamtych czasów grając tanga skomponowane przez Jerzego Petersburskiego czy też śpiewane przez Mieczysława Fogga. 

Od 2018 r orkiestra jest objęta Honorowym Patronatem Ambasady Argentyny w Polsce. 


Podczas koncertu zobaczymy pokazy mistrzowskich par tanga argentyńskiego:

Jakub Grzybek i Patrycja Cisowska Grzybek

Artyom Dovbush i Karina Lilu Dovbush


Bilety na koncert w cenie; 39zł i 49zł do nabycia w kasie Klubu Stodoła, ul. Batorego 10 lub na stronie internetowej BILETYTradycyjnie po koncercie odbędzie się milonga,

która rozpocznie się około godz. 22 i potrwa do 2:00

O muzyczną oprawę zadba Tdj Artyom Dovbush.

Bilety do nabycia w dniu koncertu lub bezpośrednio przed milongą.

Cena dla osób, które były na koncercie: 20 zł

Cena dla pozostałych: 35 zł


Podczas koncertu czynne będzie stoisko z płytami Bandonegro Tango Orquesty - Tanchestron i wachlarzami firmy Bella-Arabella

                     

Jakub Grzybek i Patrycja Cisowska Grzybek
 
Profesjonalni tancerze Tanga Argentyńskiego, a także choreografowie tanga w 'Dancing with the Stars- Taniec z Gwiazdami'. Zwycięzcy Mistrzostw Europy w Tango Escenario (Londyn, 2014). 
 
Co roku odwiedzają Buenos Aires by pod okiem najlepszych Maestros rozwijać swoje umiejętności. Kilkukrotnie dawali pokazy na najbardziej kultowych milongach stolicy tanga- takich jak Salon Caning, Villa Malcolm czy La Baldosa. Występowali z międzynarodowymi orkiestrami takimi jak Argentyńska 'Orquesta Tipica El Afronte', Rosyjska 'Tango En Vivo' czy Polskimi muzykami -Bandonegro Tango Orquesta czy Barrio Loco. Są organizatorami największego festiwalu Tanga w stolicy 'Recuerdo'.

Artyom Dovbush i Karina Lilu Dovbush
 
Znakomita para tancerzy i nauczycieli.
Mistrzowie Rosji.
Półfinaliści Mistrzostw Świata w tangu salon i escenario.
Finaliści ubiegłorocznych Mistrzostw Europy we Włoszech w obu tych stylach.
Na festiwalach i maratonach dają pokazy i prowadzą zajęcia z tanga.
Występują na parkietach najlepszych milong w Buenos Aires.